PAYLAŞ


Makele Adı

Doctor Who dizisinin Konusu Nedir ? Yazıları Büyüt    Yazıları küçült


all-11-doctor-who-actors-300x187Doctor adlı bir zaman lordunun maceralarını anlatan dizi İngiliz yapımıdır. Gallifrey gezegeninde yaşan zaman lordları bir zaman savaşı sonrasında yok edilmiş ve geriye yalnızca bir tane kalmıştır. Bu zaman savaşı ‘Dalekler’ adı verilen uzaylılar ve zaman lordları arasında gerçekleşmiştir. Kalan son zaman lordu uzay gemisi TARDIS ile birlikte kaçarak maceralarına başlar.

BBC kanalında yayınlanan dizi bilim kurgu türündedir. Christopher Eccleston, David Tennant ve Matt Smith’in şimdiye kadar canlandırdığı Doctor karakteri, yanında yol arkadaşıyla birlikte seyahat ediyor. Olaylar doğrultusunda gelişen bu arkadaşlıkla birlikte yalnız kalmayıp aynı zamanda da izleyiciye yeni ilişkiler sunuyor. Bilim kurgu ve fantastik türlerini sevenlerin yeni bölümlerini heyecanla beklediği Doctor Who her bölümüyle ve her sezonuyla izleyenleri uzayın derinliklerine götürüyor ve onlara çeşitli maceralar yaşatıyor. Yalnızca uzayda ya da gezegenlerde gezmekle kalmayıp zamanlar arasında da yolculuk edebiliyor. Bu yüzden her dönemden dekora, hem dönemde karaktere rastlanabilecek bir yapım. Senaryo ve efektleri haricinde müziğiyle de izleyicilerden çeşitli yorum, takdir ve eleştiri alabiliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Bu Konuyu Değerlendiriniz ;
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Doctor Who dizisinin Konusu Nedir ?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

© Bu yazı 1 sene önce Ceren Apak tarafından yazılmıştır.


İzmirin Urla'sında yaşayıp büyüyen büyüyünce üniversite okumak için başka diyarlara faytonla giden sonra hayatını ilginç abuk sabuk şeylerle geçiren bir yeni nesil yazarım :) burda sizlerle güzel şeyler paylaşıcam :) okuldan zaman kalırsa tabi..

Yorumlar
Yorum Yaz !

Bir Yorum Bırakmak İstermisiniz ?

Yukarı Çık